Темов

 • КАДЕ НА ПИВО: ПИВНИЦА „ТЕМОВ-СТАР ГРАД“-ДИРЕКТНО ОД ПИВАРНИЦАТА ВО ВАШАТА ЧАША

  Веќе знаеме сите за пивница Темов дека се наоѓа во Скопската чаршија официјално отворена во 2007 г како прва пивска градина во Скопје во 21-от век, а во која можеа да се најдат речиси сите домашни и увозни пивски брендови. Со тек на годините, а постојано во развој и...
 • Октоберфест Во Стар Град- Недела На Германски Специјалитети И Пиво

  Октоберфест Во Стар Град- Недела На Германски Специјалитети И Пиво! Вкусете го и доживејте го духот на германската традиција во срцето на Стара Чаршија под Кале. Една недела Пивница Стар Град ќе биде претворена во престолнина на германски деликатеси и пиво по германски рецепти во противни мени. Октоберфест Мени:...
 • Гладни за Комедија ? Има и чорби :) А има и Видео !!!

  Нашите пријатели од Паб Комедија за кои ви пишавме веќе неколку пати, пред некој ден, ни закркориа цревата, гладни бевме, па не поканија да дегустираме дел од нивното мени. Салати многу убави и обилни(сезонска, шопска, грчка и др.), чорби наутро па до ручек (пилешка, говедска, зеленчукова, спанќ – чорба...
 • Погледнете ја комплетната пивска листа на првата микро пивара “ТЕМОВ”

  Од нашите пријатели Beershop ја добивме комплетната листа со стручен осврт за секое пиво произведено од првата микро пивара “ТЕМОВ” која веќе една година произведува најубави и вкусни пива. Пивата може да ги дегустирате во старата скопска чаршија во  Пивница „СТАР ГРАД“, како и во ново отворениот Паб Комедија ....
 • Отварање на Паб Комедија (видео+фотки)

  Вчера нашите пријатели од Паб Комедија се пуштија у погон !!! Како што објавивме пред неколку дена, вчера се отвори Паб Комедија, лоциран на местото на култното бифе МНТ.Многу луѓе, убава атмосфера со убава музика, храна и позитивна енергија, пивото на Темов (првата микро пивара во Македонија), ракија и...
 • Осмо издание на Пиволенд

  Од втори до шести септември на скопската тврдина Кале, по осми пат ќе се одржи гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд. Посетителите ќе имаат можност да уживаат во над 30 различни врсти на пиво, многу храна и квалитетна музика. „Дојди, види, испиј. Гурмански викенд со пиво – Пиволенд 2015“ е...
 • Винотека Темов – Отварање

  На 12 Февруари повелете заедно да го вратиме сјајот на старата чаршија. Повторно отварање на една стара локација, со нов амбиент и нова приказна. ВИНОТЕКА ТЕМОВ во срцето на стара чаршија. Датум 12.02.2015 Почеток во 21 часот Програма 12-14.02.2015 Четврток: Големо отварање на Винотека ТЕМОВ Петок: Sparkles (Тања Б....