токсиколози

 • Нова песна на Токсиколози-Мојот кварт

  Нова песна на Токсиколози-Мојот кварт. Песната е продуцирана од страна на Кискинов,кој е дел од струмичката хипхоп група Дивизија. ХипХоп-от и музиката општо е нашиот начин на изразување,едноставно потреба без која што не можеме самите ние, нешто што произлегува од животот во некоја форма и стигнува до луѓето преку...
 • ПУШТИ ГИ „ТОКСИКОЛОЗИ“ ПРЕКУ DMA MUSIC НА ЦЕФКАТА И ДР. НЕТ ПРОСТОРИИ

  ПУШТИ ГИ „ТОКСИКОЛОЗИ“ ПРЕКУ DMA MUSIC НА ЦЕФКАТА И ДР. НЕТ ПРОСТОРИИ Една од најпопуларните хип-хоп групи на нашево поднебје „Токсиколози“ неодамна го извадија нивниот прв албум, а Digital.Millennium.Artists која се грижи будно да ви ги сервира на тацна буквално сите ваши омилени песни, неодамна ја продлабочи соработката со нив....
 • Токсиколози во клубот Mystic, Штип

  ТОКСИКОЛОЗИ во ШТИП! Петок 13 мај, во клубот Mystic, пуштете глас заедно со Токсиколози. Хип-хоп триото составено од Кацар, Сиги и Џоле со гордост го презентираат својот прв албум ПУШТИ ГЛАС. Спремете се за целовечерно журкање со новите ритмови на токсиколозите. Вечерта ќе ја загрее Druggy (Anomalia Nativa). Почетокот...
 • Промоција на “Пушти Глас” Токсиколози Велик Четврток

  Во овие пост Великденски денови, полека се враќаме во работен погон, па почнуеме со рекапитулација на викендов. Промоција на “Пушти Глас” Токсиколози Велик Четврток  Јако отварање на све шо ќе следи овој празничен викенд, во М.К.Ц. пристигнафне точно на време 😉 Млади рап надежи го отворија настанот – Концертна...
 • Токсиколози Вју за концертната промоција

  Токсиколози ве канат на концертната промоција на нивниот прв албум “Пушти глас” на 28.04.2016 во М.К.Ц. денсинг салата со почеток од 20:00. За првите 50 луѓе гага албум, а карти можете да си купите во МК Тикетс и нивните продажни места, карти.мк и на билетарата на М.К.Ц. Гости на...
 • Токсиколози – Не се дише више (лирик видео)

  Токсиколози – Не се дише више (лирик видео) По најавата за концертна промоција на нивниот прв албум “Пушти Глас”- 28 април во М.К.Ц. , денес го пуштија и синглот “број незнам кој”, со наслов “Не се дише више “. Овие денови го очекуеме и спотот за песната “Подобар”, кој...
 • Токсиколози канат на концертна промоција

  Токсиколози ве канат на концертната промоција на нивниот прв албум “Пушти глас” на 28.04.2016 во М.К.Ц. денсинг салата со почеток од 20:00. За првите 50 луѓе гага албум, а карти можете да си купите во МК Тикетс и нивните продажни места, карти.мк и на билетарата на М.К.Ц. Гости на...
 • BRONX 1.01 концертна промоција на Токсиколози

  BRONX 1.01 Сиги, Кацар и Џоле својата долгогодишна “дружба” како Токсиколози, конечно и официјално ќе ја потврдат со албум и ќе прават концертна промоција !!! На првиот BRONX 1.01 Ви најавуваме концертна промоција на албумот “ПУШТИ ГЛАС” на Toksikolozi. Токсиколози се хип-хоп групација составена од...
 • Токсиколози со концерт и промоција на албум

  Како “потомок” на џезот и блузот, хип-хоп и рап културата се формираат во 70’те години, времиња кога Бронкс станува центар за ваков тип на забави, особено популарни за Афроамериканците. Не многу покасно, кон средината на 90’те години, хип-хоп и рап музиката стануваат најпродаван музички жанр во САД. Во државава...