фестивалот

 • До Зора интервју за фестивалот во Делчево

  До Зора интервју за фестивалот во Делчево.  ...
 • Демофест организира превоз и сместување во Бања Лука

  Посетителите од регионот од оваа година ќе имаат можност за поволна цена да уживаат во Демофест. На посетителите на Демофест од околните земји им се нуди поволно сместување и превоз од поголемите регионални центри до Бања Лука, како и билети за сите три дена на фестивалот. Исто така, благодарение...
 • CINEDAYS НАГРАДИ

  Како и секоја година, на затворањето на фестивалот CINEDAYS, беа прогласени награди. Оваа година, наградите ги освоија: Филмот „Влажност“ во режија на Никола Љуца е добитник на наградата најдобар филм и „Златна ѕвезда“ во Oфицијалната конкуренција на Фестивалот на европски филм „Cinedays 2016“. Наградите ги прогласи жирито во состав...
 • ZAA се враќаат на Демофест!

  Кросовер бенд ZAA, еден од најдобрите млади бендови во регионот, е новото име на деветтиот Демофест. Бендот од Крушевац ќе се врати после седум години, по освојувањето на третата награда во натпреварувачката програма на фестивалот. Бендот ZAA е формиран во 2008 година, а во нивниот звук може да се...
 • INTERNATIONAL OUTDOOR FESTIVAL – DEMIR KAPIJA 2016

  Спортскиот клуб Клисура заедно во соработка со Општина Демир Капија уште еднаш ве поканува на незаборавно дружење во природа. Фестивалот ќе се одржи од 13 до 15 Maj 2016.Место за Фестивалот се наоѓа во уникатната природна убавина во регионот на општина Демир Капија која што е идеална за сите...
 • БИТОЛА САКА РОКЕНРОЛ РЕВОЛУЦИЈА 19 МАРТ

  Задруга Артикултура ви го најавува фестивалот БИТОЛА САКА РОКЕНРОЛ – РЕВОЛУЦИЈА ФЕСТ Супер фестивал во организација на Задруга Артикултура со одлични бендови ќе се случи на 19 МАРТ во БИТОЛА во Центарот за култура : SPANK ARMADILLO THE GOVERNMENT / www.thegovernment.mk THE BLACK & VICE SOCIAL CLUB VERKA Уште 7 дена! Карти...
 • ЗЕМЈОТРЕС 4

    ЗЕМЈОТРЕС 4 Фестивал на независна музика сабота, 6-ти февруари 2015, почеток: 19:00 Младински Културен Центар Влез: 100 денари Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи. Инициран од 69 Records, Направи Заедно и ПМГ Рекордингс, тоа е потполно отворен концепт, на кој постојано се приклучуваат релевантни чинители...
 • Prti Bee Gee // Da Dzaka Nakot // Strajk-STR2 во склоп на Skopje Undercity Festival

    Почитувани, Решивме фестивалот SKOPJE UNDERCITY FESTIVAL да го прошириме и да му додадеме една поинаква форма.Би било навистина лошо доколку едно вакво издание на андерграунд случување нема хип хоп и рап димензија.Затоа се одлучивме во склоп на фестивалот да направиме и концертен дел со старт од 20.30 и...
 • Видео од настапот на Brooka на М.А.Н.

    На Македонските Алтернативни Награди настапи и тазе бендот Брука. Бендот имаше одличен настап и  на Пиволенд и беа вистинско изненадување на фестивалот. Годинава можеби ќе ги гледаме уште на Luser Fest, каде бендот ќе биде реално во конкуренција на која припаѓа, а тоа е демо фазата. Го очекуваме...