ФИСТ

  • Отворен конкурс за Лузер Фест

        Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски вредности,   По 17ти пат блиску до ебицентарот центарот на Скопје ќе се одржи најдругарската декемвриска фестивалска журка –ТАКСИРАТ ! Седум дена пред главната фестивалска вечер, на 28ми Ноември во МКЦ се враќаме и го создаваме највозбудливиот и најпозитивниот Лузер...
  • Вју со Чуле

    Напраивме муабет со Чуле. Зборевме за ФИСТ, за победата на Лузерфест, за почетоците во рапот, за другарите од бендот, за инспирациите. Уште еднаш се докажа дека интервјуата најубаво се прават уз некоја чашка алкохол.    ...
  • ЧУЛЕ ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ СО НОВО ВИДЕО

    МАСТИ ВО ЏИГЕР !!! Skyeye во соработка со B+ production имаат чест и задоволство да ви го престават најновото видео на Чуле – „Масти у џигер“ втор видео запис од неговиот прв соло албум кој треба да излезе на почеток на Јули. „Масти у џигер“ е интересн склоп на...