Фолтин

 • Пази Ваму #19 – Фолтин

  Пази Ваму #19 – Фолтин...
 • Фолтин во Стар Град – Пивница!

  Оваа Сабота Фолтин ни доаѓаат во Пивница на добра забава и пиво. Карти: 200ден. во претпродажба. 300ден. на врата *картите се во ограничен број! -Резервации и информации на: 076 462 372 / 070 754 754...
 • 100% македонски на полнолетството на Таксират

  За заокружување на годинашното издание,ТАКСИРАТ ја претставуваглавната вечер на фестивалот, како „Ол стар“ вечер со дел од најголемите македонски музички имиња во живо!Во знак на одбележување на 18 години од фестивалот и во непопуларно време за македонската музика која се соочува со тешки предизвици, ТАКСИРАТ со огромно задоволство, на...
 • Забранета Планета во Гарсон

  Овој петок во Гарсон очекувајте една неповторлива забава од страна на Dominion events која ќе ја тематизира модерната македонска алтернативна музичка сцена. Имено, творештвото на домашните бендови секогаш било во фокус на забавите, a Гарсон, пак, секогаш излегувал во пресрет како уникатен бар во кој била овозможена афирмацијата и...
 • Промо бустање: КОКИНО – Тврдина на сонцето

  Рапорт од Магична Минџа која се најде меѓу ѕвездите на Кокино: На 21.08. се оддржа културен настан на тврдината Кокино, наречен КОКИНО – Тврдина на сонцето. Како што знаете (или не знаете) Кокино e мегалитска опсерваторија која се наоѓа во атарот на општината Старо Нагоричане, на оддалеченост од околу...
 • Тврдина на Сонцето – Кокино на 21-ви август (недела)

  На Кокино ќе се одржи мултимедијалниот фестивал Tврдина на Сонцето ! Целодневен културен хепенинг со концерти на Кирил Џајковски, Фолтин и Мухамед Ибраими На локацијата на мегалитската опсерваторија Кокино, на 21-ви август (недела)ќе се одржи целодневниот културен хепенинг КОКИНО – Тврдина на сонцето. Овој несекојдневен настан е организиран за...
 • Концертно гостување на Фолтин

  Фолтин на вториот ден од Паратисима Скопје 2016! Музиката на Фолтин е надреална, страстна, духовита и карактеризирана со дива танцувачка атмосфера. Фолтин себеси се опишуваат како псевдо-емигрантско кабаре, и многупати нивните концерти се претвораат во вистински перформанси. Воопшто не е необично да се замислат овие ситуации ако го земеме...
 • Фолтин – Вуди Ален и Тип Оф Д Тонг лајв (Видео)

  Фолтин – Вуди Ален и Тип Оф Д Тонг лајв (Видео) Како што веќе објвивме за тизерот на Фолтин, пред некој ден пуштија и ново видео со две песни. Видеото е снимано за време на нивниот концерт во Порта Џез, Битола, бабан Битола.  Погледнете ја изведбата на феноменалните Фолтин...
 • Фолтин во Хавана

  По доста време Фолтин гостува во Скопје во клубот Хавана во сабота 23 април 2016 Ах таа твоја дива и несмасна љубов… Ни претставува особена чест и задоволство да Ви го најавиме последниот концерт за оваа сезона во соработка на SUN PRODUCTION и клубот ХАВАНА… Ве покануваме на клубскиот...