фуснота

 • КОЈ ЌЕ СВИРИ НА НАШИОТ ПРВ РОДЕНДЕН

  Еве кои од македонските бендови и диџеи ќе свират на нашиот прв роденден !!!! На 04 фебруари 2016 го прославуваме својот прв роденден. Како и кај човечкото хуманоидно суштество, така и кај нас првите месеци беа најтешки.Од првиот здив и прогледување, првата емисија и првата статија, Бла Бла Тв...
 • Бела ноќ пред МКЦ

    На платото пред МКЦ, во рамки на БЕЛА НОЌ 2015 настапуваат: ТЕЛО-НАУКА СОВРШЕНА TAJCIDO (Тирана) MILLKO ПАЛИНДРОМ FUSNOTA Почеток 21:30 ТЕЛО-НАУКА СОВРШЕНА Почетоците на групата Телонаука Совршена се некаде во раните осумдесети години на прошлиот век во Струга. Во тоа време во тогашната држава СФРЈ се појавува нов...
 • Претставување на изведувачите на Бла Бла стејџот – сабота (05.09)

  Пулс екипа Пулс екипа е една од поновите рап групи, фигурира година ипол и е составена од два члена ТриМ и ЛУ. До сега е доста активна има извадено над 20 рап траки и еден проект со рап сесии во кои учествуваат рапери од цела Македонија. Имаат настапувано настапувано...
 • Промо Бустање на 15 години Steel Temple + Фуснота

  Вчера во скејтпаркот кај Алпинистичката карпа, скопскиот хеви метал бенд Стил Темпл со свирка прослави 15 години постоење. Како поддршка се појави бендот Фуснота. Направивме кратки интервјуа со бендовите и снимивме дел од атмосферата. Тие што беа, присуствуваа на одлична метал свирка. За тие што не беа, спремивме и...
 • Познато е кој од младите ќе настапи на главниот стејџ на Пиволенд

  Во конкурсот што го објавивме пред некое време за пријавување на млади и неафирмирани изведувачи кои се пријавуваа за настап на Бла Бла стејџот, ги одбравме најдобрите од нив. Целосната програма ќе биде објавена утре, а сега ви ги откриваме оние изведувачи кои според нашето жири, заслужува да настапи...
 • Добра Идеја 3

  На 29ти Август – сабота, ве покануваме на фестивалот ДОБРА ИДЕА 3, што ќе се одржува во Chopper Club – Clubhouse 3313 кое е едно од подобрите места за свирка моментално во нашиот град. Ќе свират 4 бенда кои што се дел од македонскиот музички алтернативен колектив. Картите се...
 • Конечни резултати од Видео База

  После едномесечното гласање, го добивме победникот на проектот „Видео База“. Покрај фејсбук гласањето, во одредувањето на конечниот исход, учествуваше и жирито од Бла Бла. Ова се резултатите.   Конечната табела каде што ги споивме гласовите од жирито и фејсбук гласањето изгледа вака. Сите изведувачи се должни да не контактираат на...
 • Втора тура резултати од „Видео база“

  12 дена од почетокот на гласањето за проектот „Видео база“, ова се следните резултати. САМ – 643 Локос Железарос – 598 Конфликт – 230 СМАТ – 101 Лоши Деца – 101 Колт – 82 The Author – 78 АСК – 72 Верка – 66 Фуснота – 55 Project 2501...
 • Моментални резултати од проектот „Видео База“

  Првичните резултати од проектот „Видео База“ се следниве: Локос Железарос – 391 САМ – 332 Конфликт – 192 СМАТ – 98 Лоши Деца – 89 The Author – 78 АСК – 68 Верка – 60 Фуснота – 41 Project 2501 – 32 Културно Уметнички Работници – 28 Tasev feat. Big...