хроматик поинт

 • Два нови спота на Хроматик поинт како најава за третиот албум

  Метал бендот Хроматик поинт до сега зад себе има два студиски албуми, “Златен Пресек” и “Слики од старата куќа“, а сега го подготвува и својот трет студиски албум. Како најава за албумот снимаат два нови спота. Спотовите се снимени во Прилеп и во околината на Прилеп. Едниот спот ќе...
 • Добитници на гратис карти за Chromatic point и Verka

  Добитниците на гратис карти за концертот на CHROMATIC POINT & VERKA се: Dusko Tasevski Антон Жежов Angel Trajkovski Sara Stoimenovska Mato Mitev Концертот ќе се одржи денес, на 19-ти февруари со почеток во 20:30 во Станица 26. Добитниците картата можат да ја подигнат на велзот со лична карта. Бидете...
 • Досие гаражи еп 10 – Хроматик Поинт

  За Досие гаражи одржаа одличен перформанс и Хроматик Поинт. Погледнете и уживајте!...
 • Invasion from the East @ Havana (06.06)

  Во склоп на турнејата Invasion Caravan, издавачката куќа Miner Records на 6-ти јуни во Хавана организира свирка со бендовите чии изданија издава. На настанот ќе настапат Верка, Cardinal Point (Србија), Chromatic Point и Demency. Влезот ќе чини 250 денари....
 • Кој се ќе се појави на М.А.Н.

  Во рамките на првите македонски алтернативни награди, на 30 мај, на Школката што многу ни значи во Градскиот парк, ќе се доделат наградите за особен придонес во развојот на македонската алтернативна музика. На првиот М.А.Н. се доделуваат 33 награди. Со настап во живо, ќе не почестат дел од наградените изведувачи:...