ЧУЛЕ

 • Кој се ќе настапува на хуманитарниот концерт на градска плажа!

  Кој се ќе настапува на хуманитарниот концерт на градска плажа!   Тотално Опуштање, Културно Уметнички Работници, Коноп, Ќепурдат, Филип Стевановски Бенд, Чуле, П.К.М., Панчо Есе, Брука, Dj Flooder, Оловна Рестрикција – Велес, Equinox jazz quartet – Штип! Многу од бендовите што сакаа да настапуваат, а некои од членовите им...
 • КОЈ ЌЕ СВИРИ НА НАШИОТ ПРВ РОДЕНДЕН

  Еве кои од македонските бендови и диџеи ќе свират на нашиот прв роденден !!!! На 04 фебруари 2016 го прославуваме својот прв роденден. Како и кај човечкото хуманоидно суштество, така и кај нас првите месеци беа најтешки.Од првиот здив и прогледување, првата емисија и првата статија, Бла Бла Тв...
 • Каде и да одам – Чуле со Горан Папаз и Марко

  Каде и да одам е една од 10-те песни на албумот „Дали сте чуле“ на Чуле. Текстот е на Чуле, аранжманот на Јан Пит, саксофон свири Горан Папаз, а пејат Чуле и Марко. Миксот и мастерингот е на Јан Пит и Фил Даст....
 • Промоција на „Дали сте чуле“ на Чуле

  На 11 јули, во саботата беше промовиран првиот соло албум на Чуле – „Дали сте чуле?“ од страна на В+(Be Positive) продукција. Нашите блиски пријатели и соработници ги пречекавме со коктел Blue Lime ghost и бесплатен примерок од албумот“, вели Чуле кој зад себе има два демо албуми заедно...
 • Вју со Чуле

  Напраивме муабет со Чуле. Зборевме за ФИСТ, за победата на Лузерфест, за почетоците во рапот, за другарите од бендот, за инспирациите. Уште еднаш се докажа дека интервјуата најубаво се прават уз некоја чашка алкохол.    ...
 • ЧУЛЕ ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ СО НОВО ВИДЕО

  МАСТИ ВО ЏИГЕР !!! Skyeye во соработка со B+ production имаат чест и задоволство да ви го престават најновото видео на Чуле – „Масти у џигер“ втор видео запис од неговиот прв соло албум кој треба да излезе на почеток на Јули. „Масти у џигер“ е интересн склоп на...