Џоле

 • BRONX 1.01 концертна промоција на Токсиколози

  BRONX 1.01 Сиги, Кацар и Џоле својата долгогодишна “дружба” како Токсиколози, конечно и официјално ќе ја потврдат со албум и ќе прават концертна промоција !!! На првиот BRONX 1.01 Ви најавуваме концертна промоција на албумот “ПУШТИ ГЛАС” на Toksikolozi. Токсиколози се хип-хоп групација составена од...
 • Токсиколози со концерт и промоција на албум

  Како “потомок” на џезот и блузот, хип-хоп и рап културата се формираат во 70’те години, времиња кога Бронкс станува центар за ваков тип на забави, особено популарни за Афроамериканците. Не многу покасно, кон средината на 90’те години, хип-хоп и рап музиката стануваат најпродаван музички жанр во САД. Во државава...
 • Џангл во Капан Ан

  Џангл во Капан Ан оваа сабота од 5 минути до полноќ Сите што сакаат брзи ритми од џунглата ќе можат оваа сабота да скокаат во Капан Ан, каде џангл миксови ќе им пуштаат диџеите Јоле, Могли и Џангл Елиен.      ...
 • Џоле - Токсиколози

  16 Решетки еп 02 со Џоле – Токсиколози

  16 Решетки со Џоле – Токсиколози...
 • TriM – Биди човек

  Биди човек е новата песна на TriM од Пулс екипа. Миксот и мастерингот се на самиот TriM, битот на Џоле. Снимано е во студиото Перспектива Рекордс 2015. Youtube каналот на Пулс екипа.     не верувам во никој па се плашам и од себеси звукот на тишината е мотивот...
 • Интервју со Кацар и Џоле (Токсиколози)

  Направивме интервју Кацар и Џоле кои се дел од Токсиколози.Тие се хип хоп артисти и се занимаваат со правење на хип хоп музика која е позната веќе на македонската сцена.Ги прашавме некои работи кои сакавме да ги дознаеме и можете да прочитате што тие споделија со нас Што има...
 • Џоле со нова Трака “Некои луѓе”

  Некои луѓе е новиот сингл на Џоле кој го издаде пред некој ден. Текстот е на самиот Џоле кој очигледно изреволтиран од некои работи реши да ја испука траката у негов стил. За тоа што тој мисли за “некои луѓе”, ви препорачуваме да ја слушнете песната....