bad copy

 • Хип-хоп атракцијата Bad Copy на Демофест

  Bad Copy, белградското хип-хоп трио, доаѓа како засилување на ревијалната програма на десетиот Демофест. Познатите рапери Sky Wikluh, AJS Nigrutin и Timbe ќе настапат на финалната вечер на Демофест, во сабота на 22 јули на “Бетон” стејџот на тврдината Кастел. Bad Copy е создаден во Белград во 1996 година,...
 • Хип-Хоп награди Битола 2016

  Хип-Хоп Награди Битола 2016 Спортска Сала ”Младост” – Битола 04 Декември 2016 – Недела Почеток : 20 часот Перформанс : -Едо Мајка -Криско – Bad Copy -Слаткаристика -Ексцес -Tha Titanium – Christina Felice и – DJ Goce S.A.F. Водител на Манифестацијата : Марјан Ѓоргиевски Host DJ : DJ Vrans...
 • КАКО СЕ СПРЕМАШЕ Д ФЕСТИВАЛ ВО ДОЈРАН

  БЛА БЛА ТВ МЕДИУМСКИ ПОКРОВИТЕЛ НА Д ФЕСТИВАЛ ВО НАРЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНА ЌЕ ВИ ГО ПОКАЖЕ Д ФЕСТИВАЛ ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ Инаку, д фест помина одлично со огромна посетеност од 50000 луѓе во текот на трите дена.Хедлајнерите:Вилкинсон, Џајковски и Ману Чао си ги заработија хонорарите како и сите други...
 • Промо Бустање на Стрит Фестивал

  Респект за дечките што организираа уште еден одличен Стрит Фестивал во парк. Атмосферата во двата дена беше одлична. Бла Бла тв ви пренесува дел од неа.  ...
 • Трето издание на Скопје Стрит Фестивал

  Скопје Стрит Фестивал беше создаден во 2013-та година како подиум на урбана улична уметност, каде се собраа повеќе од 30 музички и стрит артисти, кои преку креативност, интеракција и музика го трансформираа градот во една супер урбана средина. Ова е единствениот отворен фестивал кој зборува за улична култура и...