Brooka

 • Боб Марли и Реге Македонија денес го легализираат М’рмеладот :)

  Боб Марли и Реге Македонија денес го легализираат М’рмеладот 🙂 Денес на 11. 05 е денот кога конечно и без размислување оддаваме почит на великанот Боб Марли. Целата Реге сцена денеска, без разлика дали вечер ќе настапува или ќе биде само дел од публиката во Скопската Стара Чаршија или...
 • Bob Marley Day PRE PARTY 11.05 Pivnica Star Grad

  Bob Marley Day PRE PARTY 11.05 Pivnica Star Grad Идејата е најпрво да ја прославиме датата на 11.05 среда, во име на Големиот Човек – Боб Марли, со убава дружба во Пивница Стар Град во Старата Скопска Чаршија. Во исто време ја шириме и приказната за 14 годишнината на...
 • Нова песна и видео од Брука !!!

  Македонскиот реге феномен БРУКА со ново видео за песната Балкан ман.   По првиот сингл До преѓе кои силно одекна на тубот и сврте повеќе од 110000 уникатни посети, на ред му дојде Балкан ман. Песната е пародија на турбофолк шитот кој го труе Балканот и низ ироничен текст...
 • Урбана Нова Година на плоштадот во Прилеп

    НАЈУРБАНИОТ ПЛОШТАД СО НАЈУРБАНА МУЗИЧКА НОВОГОДИШНА ПОНУДА   Оваа нова година плоштадот Методија Андонов – Ченто во Прилеп нема да го гнасат секици цецици и жељковци. За оваа година градот нуди една сосема поинаква забава од тие на кои сме навикнати. Ќе има дневна музичка забава на која...
 • Brooka Band во Даблин ама во Штип

    Познатиот штипски ресторан Даблин го смени својот концепт на работа и постана првата пивница во источна Македонија. По тој повод бендот Brooka ќе настапи со свој концерт во култното штипско свратилиште на 21 ноември. Влез не се наплаќа и е добра можност за повторна средба на бендот со...
 • Видео од настапот на Brooka на М.А.Н.

    На Македонските Алтернативни Награди настапи и тазе бендот Брука. Бендот имаше одличен настап и  на Пиволенд и беа вистинско изненадување на фестивалот. Годинава можеби ќе ги гледаме уште на Luser Fest, каде бендот ќе биде реално во конкуренција на која припаѓа, а тоа е демо фазата. Го очекуваме...
 • Фаќај си го бусот за Ге-Ге

    Brooka се млад независен скопски бенд, кој има шанси да достигне стоилјади прегледувања на You Tube.      Бла Бла ТВ од доверливи извори на сајтот на ЈСП го најде и го објавува денешниот распоред за 22-ките.   Тргнува од: Тргнува од: Транспортен центар Лепенец Период 5h до...
 • КАКО СЕ СПРЕМАШЕ Д ФЕСТИВАЛ ВО ДОЈРАН

  БЛА БЛА ТВ МЕДИУМСКИ ПОКРОВИТЕЛ НА Д ФЕСТИВАЛ ВО НАРЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНА ЌЕ ВИ ГО ПОКАЖЕ Д ФЕСТИВАЛ ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ Инаку, д фест помина одлично со огромна посетеност од 50000 луѓе во текот на трите дена.Хедлајнерите:Вилкинсон, Џајковски и Ману Чао си ги заработија хонорарите како и сите други...
 • ДОСИЕ ГАРАЖИ – Puka Band Brooka

  Оваа недела во досие гаражи гости ни се Брука банд, тазе формиран реге рага рап рут рок ска состав од Скопје. Бендот го сочинуваат: – Близнаците од рап дуото Пука козметика- Чико и Буциман како вокали, – Грувот го дава Маестро Зоран Велковски –Зуро на Бас, – За гитара...