Chromatic Point

 • Емисија 14.06.2017

  Во денешната емисија погледнете ја атмосферата од овогодинешниот М.А.Н. кој се одржа во Бла Бла Клубот на 01.06. Потоа погледнете како помина концертот на Chromatic Point (25.05. Бла Бла Клуб), журката Пена Парти на 10.06, и на крај погледнете ја најавата за Sound of green festival на Пакомак во соработка со...
 • Емисија 18.05.2017

  Во денешната емисија погледнете како помина International Bob Marley Day, во Бла Бла Клуб, каде настапија Коноп, слушнете ги кратките изјави и филозофските мисли на нашите артисти за Боб Марли и за други сродни теми. Потоа слушнете го интервјуто со Чарли за Bob Marley Day, целодневната реге журка која...
 • Chromatic Point – Концертна промоција на албумот ”Изгрев”

  Почитувани, Chromatic Point Ве поканува на концертна промоција на новиот студиски албум ”Изгрев” која ќе се одржи на 25-ти (петок) овој месец во “Станица 26”. Повелете на 2 часовно аудио – визуелно шоу каде ќе имате можност за прв пат да ги видите и слушнете изведбите на “Патувајќи низ...
 • Chromatic Point со ново видео

  Како што имавте можност да видите пред некој ден, металскиот бенд Chromatic Point го објавија и вториот спот од нивниот нов албум “Изгрев“, кој го промовираа во МКЦ. Спотот е за последната нумера од албумот, “Последна мисла“. Видео монтажата за спотот е на Љупчо Спиров и Христијан Аврамов. Бендот...
 • Chromatic Point – Промоција на новиот албум ”Изгрев”

  Вчера (12.10) бевме на промоција на новиот албум и новото видео на метал бендот Chromatic Point, која се одржа во бифето на Мкц. На самата промоција се продаваа албумите на бендот, маички и привезоци. Од дечките дознавме некои новости, што се однесува до членовите, зборувавме за спотот и за...
 • Chromatic Point – Промоција на новиот албум ”Изгрев”

  Chromatic Point – Промоција на новиот албум ”Изгрев”! Почитувани, со големо задоволство ве покануваме да бидете дел од слушателската промоција на нашиот нов албум ”Изгрев”. Промоцијата ќе се случи во бифето на Мкц. На самата промоција ќе се продаваат нашите три албуми, маички и привезоци. Ќе ни биде чест...
 • Ново видео на Chromatic Point!

  Со големо задоволство Ви го претставуваме новото видео од претстојниот студиски албум “Изгрев” кој ќе биде промовиран оваа есен. Повеќе детали и информации наскоро . Уживајте!...
 • Ален Спасевски

  Метал Машина еп 08 со Ален Спасевски

  Погледнете ја осмата епизода од првата сезона на Метал машина во гага репете со Ален Спасевски од Chromatic Point....
 • Метал машина со Ален од Chromatic Point

  Вечер, во 20:20 гледајте ја новата епизода од првата сезона на Метал машина на Бла Бла ТВ. Гостин ни беше Ален Спасевски од Chromatic Point. Доколку ја пропуштивте претходната епизода од Метал Машина со Верка, сега можете да ја погледнете во гага репете....