dzakanakot

 • HIPHOP CLASSIC’S СО ЏАКА НАКОТ@BADU BAR/18 СЕП/ПЕТОК/21:30H

  Овој петок повторно во Баду Бар со Џака Накот.Музичко патување низ светот на 4/4’12’ хипхоп класики на mp3-320 khz.Забавата започнува во 21 и 30 часот, трае до 1 по полноќ. Бујрум. Покана за евентот.    ...
 • DZAKA NAKOT@BADU BAR ВО САБОТА 27 ЈУНИ

  Оваа сабота во Баду бар од 21 и 30 минути свој диџеј сет ќе има Џака Накот. Џака ќе сервира строго хипхоп музика-од златната ера, со ретроспектива, па се до новиот квалитетен хипхоп. NO TRAP, NO RNB. STRICKLY HIPHOP.1  ...
 • Џака Накот и Тонио Сан (La Modus Operandi) ft.Кемп ОД-Грешникот (Аудио)

  Дали ја слушнавте најновата трака на Да Џака Накот и Тонио Сан? Песната се вика Грешникот, продуцирана, аранжирана и миксана од Да Џака Накот во Шурикен Рекордс, а на неа како дуо* се појавуваат Џака и Тонио Сан, рефренот е на Кемп ОД. Проектот Ла Модус Операнди* е името...
 • Драјв бај еп 10 со Драш

  Драјв бај еп 10 со Драш

  Вечерва во Драјвбај со Драш-Графити цртач, за Кендо боите, илегалното и легалното, историјата на Македонските графити, кој прецртал врз кого и што значи Х да ти стави тајното друштво врз ѕидот, како се обежува ѕид-паралелата со мочање, и колку дизни можат да се сместат во Киндер Јајце и дали...
 • Да Гаџа Накот-новата аренби сензација

  Македонија не е спремна за новиот звук-Да Гаџа Накот Аренби пејачот Адријан Гаџа и раперот Џака Накот работат на нов проект кој ги обединува двата светови во една музичка сензација. Проследете го краткото интервју со Гаџа Накот. Бла Бла ТВ: Како ви текна бе!? Џака: Идејата ни дојде ептем...