El Plancton

  • Bring the Spring and Sing That Swing

    The Planktons е бенд кој постои веќе две години. Го сочинуваат тројца момци од Скопје кои работат на својот прв студиски албум, чија промоција ќе се случи оваа година. Зад себе имаат едно EP издание насловено “El Plancton”. https://www.facebook.com/theplanktons.mk/ Членови: Кристијан Караџовски (гитара), Дарко Поповски (бас) и Марко Трендафиловски...
  • ПРОМОЦИЈА НА ПЛАНКТОНОВОТО EП!

    The Planktons е сурф рок бенд од Скопје, формиран во 2015-та година. Дечкиве ве канат на концертна промоција на „El Plancton“, нивното прво ЕП, во придружба на ДЈ Ацо Шпунгла. Членови: виктор Главиновски – гитара Дарко Поповски – бас Марко Трендафиловски – тапани Филип Петрески – саксофон Настанот ќе...