Funky Fresh

 • Скопје винил конвенција

  На 16.12 во МКЦ се одржа првата винил конвенција во Македонија во организација на Funky Fresh и МКЦ. Настанот содржеше работилници, перформанси, DJ сетови, изложување и размена на плочи со голем број на колекционери од регионот....
 • Just Dilla vol.2 во Капан Ан

  Funky Fresh ви претставува! Недела 12.2.17 @ Капан Ан По втор пат го славиме животот, делото и наследството на веројатно најголемиот хип хоп продуцент на сите времиња – James Dewitt Yancey или попознат како J Dilla / Jay Dee. Роден на 07.02.1974, починат на 10.02.2006 после кратка борба со...
 • Funky Fresh 025 – The Funk Soul Brothers (SRB) & Funky Fresh DJs

  По 25ти пат Funky Fresh во Капан Ан! Сабота 21.1.17 – прво гостување за оваа година. Ни доаѓаат The Funk Soul Brothers (Ниш, Србија), односно DJ Funky Junkie & DJ Ceka. Искусни диџеи кои `вртат` строго винил повеќе од 25 години, со забележителни настапи низ цел регион. Funk, soul,...
 • Bad Santa Christmas Party во Капан Ан

  Прв Funky Fresh настан за 2017-та! Сабота 7.1 во клуб Капан Ан, Funky Fresh 024! Bad Santa Christmas Party со: DJ Strajk DJ Goce SAF DJ Chvare Старт 00:30 / влез 100 ден....
 • Funky Fresh 022 во Капан Ан

  Оваа сабота по 22-ри пат Funky Fresh во Капан Ан со: DJ Goce SAF DJ Dimitri from Chair DJ Chvare Hip hop / funk / soul / disco / breaks и се помеѓу! Старт на полноќ, влез 100 денари....
 • Funky Fresh 021 во Капан Ан со DJ Гоце САФ & DJ Чваре

  Овој петок продолжуваме со 21-вото издание на Funky Fresh резиденцијата во клубот Капан Ан! Музички настан исклучиво посветен на 80`s disco, funk, hip hop & breaks, презентиран од Funky Fresh резидентите DJ Гоце САФ и DJ Чваре. Старт на полноќ, влез 100 денари. Се гледаме на подиум 🙂...
 • Funky Fresh 019 – West Coast Hip Hop part 2

  Овој петок Funky Fresh резиденцијата во Капан Ан се враќа со вториот дел од Tribute to West Coast Hip Hop. На распоред се: – Гоце САФ – Boogieman – Drazi Drags Старт на полноќ, влез 100 денари. * West Coast dress code! 🙂...
 • Funky Fresh vs Новата Манџа на Старата Школа во Капан Ан

  Драги другари, Оваа сабота во Капан Ан одиме со 17-то издание на Funky Fresh! Покрај Funky Fresh DJ-ите, овој пат со добро познати гости кои за прв пат во оваа серија настани ќе ги презентираат своите специјалитети во – Новата манџа на старата школа со DJ Game Over и...
 • Funky Fresh 014 во дворот на Капан Ан – Closing Season Party со Гоце САФ и Чваре

  Другари и другарки, Оваа сабота во дворот на клубот Капан Ан, Funky Fresh екипата продолжува понатаму со своето 14то издание. Како што доликува, овој пат во сабота прописно ќе ја затвориме оваа успешна полусезона за Funky Fresh, а воедно и на клубот Капан Ан со mashup комбинација од сета...