fusnota

 • Fusnota – концертна промоција на EP то “ЕР“

  Fusnota – концертна промоција на EP то “ЕР“....
 • Промоција на EP на Fusnota

  Промоција на EP на Fusnota “Последната сабота од февруари, дојдете до Браво да ве прошетаме низ нашето ново EP, Кабал (анг. Cabal). Ќе се подружиме, ќе кажеме збор-два за песните, ќе ги отсвириме на брзинка, ќе отидеме до она од страна што е делчето со сепариња и ќе пиеме...
 • Промо Бустање на 15 години Steel Temple + Фуснота

  Вчера во скејтпаркот кај Алпинистичката карпа, скопскиот хеви метал бенд Стил Темпл со свирка прослави 15 години постоење. Како поддршка се појави бендот Фуснота. Направивме кратки интервјуа со бендовите и снимивме дел од атмосферата. Тие што беа, присуствуваа на одлична метал свирка. За тие што не беа, спремивме и...
 • 15 години Steel Temple + Фуснота

  Вечерва во рамките на Карпошовото лето, на кејот на Вардар кај алпинистичката карпа, свирка ќе имаат Стил Темпл и Фуснота. Свирката воедно ќе претставува и одбележување 15 години од постоење на бендот. Почетокот е од 20 часот, а влезот е слободен. Поддржете ги алтернативните бендови и доаѓајте на свирки....
 • Добра Идеја 3

  На 29ти Август – сабота, ве покануваме на фестивалот ДОБРА ИДЕА 3, што ќе се одржува во Chopper Club – Clubhouse 3313 кое е едно од подобрите места за свирка моментално во нашиот град. Ќе свират 4 бенда кои што се дел од македонскиот музички алтернативен колектив. Картите се...
 • Моментални резултати од проектот „Видео База“

  Првичните резултати од проектот „Видео База“ се следниве: Локос Железарос – 391 САМ – 332 Конфликт – 192 СМАТ – 98 Лоши Деца – 89 The Author – 78 АСК – 68 Верка – 60 Фуснота – 41 Project 2501 – 32 Културно Уметнички Работници – 28 Tasev feat. Big...