hip hop

 • Промоција на Македонска Рок Енциклопедија

  Промоција на Македонска Рок Енциклопедија на 08.05.2018 во МКЦ. Македонска РОК Енциклопедија (1963 – 2018) – ПРВ ТОМ Издавач: Corpus Delicti Records Приредувач на Енциклопедијата: Тошо Филиповски Тираж: 1000 примероци 333 МАКЕДОНСКИ МУЗИЧКИ СОСТАВИ Околу 2500 СПОМЕНАТИ МУЗИЧАРИ Околу 400 црно-бели фотографии Жанрови: rock, jazz, blues, electronic, hip hop,...
 • Funky Fresh 022 во Капан Ан

  Оваа сабота по 22-ри пат Funky Fresh во Капан Ан со: DJ Goce SAF DJ Dimitri from Chair DJ Chvare Hip hop / funk / soul / disco / breaks и се помеѓу! Старт на полноќ, влез 100 денари....
 • Спремни ли сте вториот дуел од Рап Скилз Македонија

  Минатиот петок ги проследивте Лукс Кмала и Кољо од Дранк Флоу кои ја имаа честа да го отворат премиерното издание на Рап Скилз Македонија кое се дешаваше на плочник во Скопје. Три борби кои ги израдуваа насмеаа и наежија почитувачите на македонскиот хип хоп можете да си ги глеате...
 • Funky Fresh 019 – West Coast Hip Hop part 2

  Овој петок Funky Fresh резиденцијата во Капан Ан се враќа со вториот дел од Tribute to West Coast Hip Hop. На распоред се: – Гоце САФ – Boogieman – Drazi Drags Старт на полноќ, влез 100 денари. * West Coast dress code! 🙂...
 • Hip hop – Podzeman Efekt (vo zivo) Dj Drazi Drags & Dj Master -G

  Hip hop – Podzeman Efekt (vo zivo) Dj Drazi Drags & Dj Master -G За сите љубители на вистинскиот BOOM BAP – HIP HOP, ПОДЗЕМАН ЕФЕКТ (Куманово) I DJ Drazi Drags (Скопје) позади грамофоните, за прв пат во Кочани ќе одржат LIVE performance. https://www.youtube.com/watch?v=te7fcbR54mI Луѓето кои беа предгрупа на...
 • ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC – СТИХОВНА ДЕСТРУКЦИЈА III (ВИДЕО)

  ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC СТИХОВНА ДЕСТРУКЦИЈА III (ВИДЕО)   Ново видео на за песната Стиховна Деструкција 3 на ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC, битолски емсиња со јако флоу, продуктивни ФУЛ, ова е веќе 3-то издание на нивната “стиховна деструкција”. За видеото се погрижија Сашо паркет и Дејан Трајчевски, а за мастерингот...
 • ДАДО ОРТОГРАФИЈА – ЗАКАНА(ОФИЦИЈАЛНО ВИДЕО)

  ДАДО ОРТОГРАФИЈА – ЗАКАНА ( ОФИЦИЈАЛНО ВИДЕО ) Вчера се пушти долго очекуваното видео на ДАДО ОРТОГРАФИЈА за песната ЗАКАНА. Одлична песна и видео спот од албумот кој се кува и го очекуваме негде на есен. За помалку упатените во раперските рабоќе, тој пред некој месец го пушти синглот –...
 • Боро Би и Владо’YO – Никогаш повеќе

  Боро Би и Владо’YO – Никогаш повеќе  Оваа нова трака е само најава на албумот „СР-МАК-РАП“. После долга пауза Боро Би имаме можност повторно да го слушнеме со нов аудио запис. Инспирирани од неправдата која ни се случува и судбината што ги очекува зад решетките на оние кои ни...
 • АВТОРИЗАЦИЈА ГО СНИМИ АЛБУМОТ – “УБИ ТОН” ИЗЛАГА НАСКОРО

  РАП ГРУПАТА ОД ВЕЛЕС АВТОРИЗАЦИЈА ВЕЌЕ ГО СНИМИ АЛБУМОТ “УБИ ТОН” И СЕ НАОЃА ВО ФАЗА НА ПОСТПРОДУКЦИЈА, 2016 ПРОЛЕТ ЌЕ ГО ВИДИ СВЕТЛОТО НА ДЕНОТ ДОБИВМЕ НЕКОЛКУ СЛИКИ ОД СНИМАЊЕТО НА АЛБУМОТ ВО НИВНОТО СТУДИО.   СНИМАЊЕТО Е ВЕЌЕ ЗАВРШЕНО, ВО ПРОЦЕС СЕ НА МИКС И МАСТЕРИНГ,А НАСКОРО...