hiphop

 • PUBLIC ENEMY-MINE AGAIN (OFFICIAL VIDEO)

  Непријателот на јавноста има нов албум и еден куп спотови кои излагаат месечно.Следејќи ја доктрината “twice as hard, twice as short” PE го вадат третиот последователен сингл наречен “Mine Again” и посветен на мајка Africa....
 • MACKELMORE & RYAN LEWIS-DOWNTOWN (official video)

  Mackel i Ryan си газат во последниве неколку години.Дали на некој тоа му се допаѓало или не, ова дуо внесе свежина во затруениот хипхоп етер, да де, и бојата на кожата помогна малку.Многу доза на хумор, и гостување од легендите на старата школа-Kool Moe Dee, Mellie Mel, Grandmaster Caz...
 • PUBLIC ENEMY-NO SIMPATHY FOR THE DEVIL (OFFICIAL VIDEO)

  Новиот албум на Public Enemy излезе пред некое време. Man Plans, GOD Laughs. Погледнете го видеото за ‘No Simpathy’ for the Devil-продуцирана од G Wiz....
 • ГОВЕДА-ГЕТО ЛЕТО (0ФИЦИЈАЛНО АУДИО)

  Тетовскиот ХипХоп состав Говеда имаат нова песна насловена “Гето Лето”. Продукцијата е на nKO, а песната е снимена во НЗС продукција. Послушајте го синглот и искулирајте на жештинава.  ...
 • ВО СТРИП КЛУБОВИТЕ ВО АТЛАНТА

  Документарец за Стрип Клубовите во Атланта, Хипхоп културата, некултурата и силиконот. Уживајте....
 • СУПЕР ХИПХОП ХЕРОИ

  Одсекогаш хипхопот се мешал со уметноста на стриповите. Од MF Doom, The Rza, Dzaka Nakot, Ghost Face Killah, Facizam 🙂 и тн. Во Октомври Marvel Comics ќе издава специјални едиции на стрипови во кои ќе се сретнат двата универзуми, овојпат ликовите од стриповите ќе ги красат нам многу добро познатите...
 • SAUL WILLIAMS-COLTAN AS COTTON(OFFICIAL VIDEO?)

  Saul Williams не е дефиниција за класичен хипхоп. Ако сакате да трапувате по шумата, дефинитивно не е за вас. Не е ни за рокање во кола дури, понекогаш нема дури ни ритам, а камо ли рима, сепак Сол има силна порака секогаш кога доаѓа до микрофонот. Ви го презентираме...
 • ERYKAH BADU+THE ROOTS-HIPHOP MASHUP (LIVE VIDEO)

  Кралицата на Нео Солот Ерика има традиција на правење хипхоп мешапови со Рутс. Екипата работи заедно долго време и секогаш кога ќе се сретнат на сцена се случува музичка екстраваганѕа! Овој пат идеме со осмото живо издание на Ерика и Рутс-хипхоп мешап на највпечатливите рапоини. Феноменално. Да живее кралицата!...
 • КРАЛОТ НА BAY AREA СЕ ВРАТИ!

  Легендата на Западниот брег-Е-40 се враќа со нов хит. Песната Choices е неговото најново видео остварување. Погледнете го спотот....