muzika

 • М.А.Н на Бла Бла ТВ

  После музичкиот блок погледнете го овогодинешниот М.А.Н на Бла Бла ТВ. На 04.02. на официјалниот роденден на Бла Бла ТВ започнува гласањето за доделување на наградите за М.А.Н (Македонски алтернативни награди) 2016 година. Наградите ќе бидат поделени во селекции: најдобра песна најдобар спот најдобар албум најдобар концерт најдобра соработка...
 • 8 здравствени придобивки на музиката за кои не сте свесни

  Музиката е добра за вашето срце Велат дека музиката е добро за душата, но што е со срцето? Постојат многу експерименти за придобивките на музиката при лекување на болести. Во Општата болница во Масачусетс им е пуштана музика на пациентите по операција на срцето. Некои пациенти го слушале Моцарт...
 • Нова серија за алтернативците

  Vinyl е нова американска серија креирана од Теренс Винтер, а својата премиера ќе ја има на HBO во јануари 2016 година. Пилотот е напишан и режиран од Мартин Скорсезе. Поставена во 70-години, оваа серија ќе не вози низ секс и дрога во музичкиот бизнис. Погледнете го првиот трејлер. https://youtu.be/WBPQ0v86BUA...
 • Наука VS музика

  Манипулација со звукови....
 • Граѓанска акција на Д Фестивал

  Граѓанска акција на Д Фестивал Со задоволство ви ја најавуваме подпрограмата на 5-от Д Фестивал во Дојран, во која се вклучени повеќе граѓански организации од цела Македонија. Дел од оваа програма ќе бидат повеќе активности на организации кои делуваат на различни полиња што го засегаат целото општество. Во посебен дел од фестивалскиот...
 • ПУСТИ МАКИ ИНЖИЊЕРСКИ

  Инжињерите за звук ( ние во Македонија немаме такви-кај нас имаме еден човек за све! ) мака си мачат со барањата на артистите. Еден од нив решава да ги објави во овоа Јутуб видео…погледнете....
 • Игор М-Во Твојот Орман (official video 2015)

  Членот на рап дуото Лесен Удар-Игор направи соло спот и видео во трап стил. Дали ова означува почеток на неговата соло кариера не е потврдено. Погледнете го спотот.  ...
 • Драјв бај еп 12 со Тонио Сан

  Драјв бај еп 12 со Тонио Сан

  Денес во Drive by гостин е е еден од поквалитетните рапери на македонската естрада – Tonyo San . Се вртеа секакви муабети , се раскажуваше за хип хопот и за многу други работи. Доколку сте заинтересирани за македонскиот хип хип и за она што има Tonyo San да го сподели со...