password

 • Промоција на албумот на Smut – “Тие Се Насекаде“

  Македонскиот метал-кор бенд Smut по точно 5 години работа на новиот материјал, на 09.05, го претставија својот нов албум наречен „Тие Се Насекаде“, во просториите на „Password Place“ (ex JUICY bar)....
 • Green Beach Фестивал 7 издание

  JAMES ZABIELA и ÂME се првите потврдени изведувачи за седмото издание на GREEN BEACH FESTIVAL Повеќе од 10 артисти ќе се запишат во програмата за 30 и 31 јули на плажата Парк во Охрид GREEN BEACH FESTIVAL, грандиозниот фестивал на електронската музика и годинава е подготвен да ги пречека илјадниците...
 • Ѕвездите доаѓаат на Јаз: HURTS го потврдија настапот на Sea Dance фестивал!

  Светската концертна атракција прв пат на Јадран Светската концертна атракција, популарната британска група Hurts (Хртс) ќе настапи на 16 јули на главната бина на Sea Dance (Си Денс) фестивалот, во рамки на големата светска турнеја за новиот албум „Surrender“! За вртоглавиот успех на манчестерскиот бенд кој го предводи авторското...
 • Граѓанска акција на Д Фестивал

  Граѓанска акција на Д Фестивал Со задоволство ви ја најавуваме подпрограмата на 5-от Д Фестивал во Дојран, во која се вклучени повеќе граѓански организации од цела Македонија. Дел од оваа програма ќе бидат повеќе активности на организации кои делуваат на различни полиња што го засегаат целото општество. Во посебен дел од фестивалскиот...
 • Промо бустање со Violent Voices & Зад Аголот

  Петок, 12 јуни 2015-та беше голем ден за македонските почитувачи на рапот и општо хип хоп културата. Директно од Америка ни гостуваа Sick Jacken (The Psycho Realm) од Лос Анџелес, Slain (La Coka Nostra) од Бостон и Danny Diablo (Skarhead). Како загревање и поддршка, се појави екипата од „Зад Аголот“....