rap

 • Спремни ли сте вториот дуел од Рап Скилз Македонија

  Минатиот петок ги проследивте Лукс Кмала и Кољо од Дранк Флоу кои ја имаа честа да го отворат премиерното издание на Рап Скилз Македонија кое се дешаваше на плочник во Скопје. Три борби кои ги израдуваа насмеаа и наежија почитувачите на македонскиот хип хоп можете да си ги глеате...
 • Ново видео од Сенката 187

  Сенката 187 е хип хоп артист од градот под шара Тетово и повеќе години рока во неколку групи а сега можеби и најавува соло проект. Сенката 187 пишува социјални текстови и е активен во последниве години е еден од малкуте тетовски емсиња кој продолжуваат да ја негуваат хип хоп...
 • Вју со организаторите на Рап Скилз

  Си напраивме муабет со Јордан и Марин организатори на Рап Скилз , Дешавка за вокабуларно рапување и изразување, низ рими и флоу која веќе неколку години се случува во регионот.   За прв пат кај нас, младите македонски емсиња ќе рокаат battle еден против друг на плочник во сабота...
 • Rap Skillz Македонија // Скопје

  Rap Skillz – бетл лигата која го зафати целиот Балкан, сега доаѓа и во Македонија. Rap Skillz организира настани каде пријавените имаат можност да се натпреваруваат меѓу себе преку форматот на претходно напишани акапела текстови. Натпреварувањето се базира врз три рудни во кои противниците ќе ги покажат своите вештини,...
 • ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC – СТИХОВНА ДЕСТРУКЦИЈА III (ВИДЕО)

  ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC СТИХОВНА ДЕСТРУКЦИЈА III (ВИДЕО)   Ново видео на за песната Стиховна Деструкција 3 на ШЕЈДИ И ЛУДИОТ MC, битолски емсиња со јако флоу, продуктивни ФУЛ, ова е веќе 3-то издание на нивната “стиховна деструкција”. За видеото се погрижија Сашо паркет и Дејан Трајчевски, а за мастерингот...
 • ПУШТИ ГИ „ТОКСИКОЛОЗИ“ ПРЕКУ DMA MUSIC НА ЦЕФКАТА И ДР. НЕТ ПРОСТОРИИ

  ПУШТИ ГИ „ТОКСИКОЛОЗИ“ ПРЕКУ DMA MUSIC НА ЦЕФКАТА И ДР. НЕТ ПРОСТОРИИ Една од најпопуларните хип-хоп групи на нашево поднебје „Токсиколози“ неодамна го извадија нивниот прв албум, а Digital.Millennium.Artists која се грижи будно да ви ги сервира на тацна буквално сите ваши омилени песни, неодамна ја продлабочи соработката со нив....
 • Бугарскиот рапер СПЕНС почна да рола во свои ризли

  Бугарскиот рапер СПЕНС (за кого сме пишале у неколку наврати) почна да рола во свои ризли RAP & ROLL BY SPENS NOT FOR TOBACCO УЛТРА ТЕНКА 130мм SLOW BURNING ROLLING PAPERS Продуцирани од Спенс кој во 90-тите меѓу првите ја зачна, зачади и испеа песната за ЏОЈНТ, почна да си...
 • ДАДО ОРТОГРАФИЈА – ЗАКАНА(ОФИЦИЈАЛНО ВИДЕО)

  ДАДО ОРТОГРАФИЈА – ЗАКАНА ( ОФИЦИЈАЛНО ВИДЕО ) Вчера се пушти долго очекуваното видео на ДАДО ОРТОГРАФИЈА за песната ЗАКАНА. Одлична песна и видео спот од албумот кој се кува и го очекуваме негде на есен. За помалку упатените во раперските рабоќе, тој пред некој месец го пушти синглот –...
 • Млад но поинаков рап микстејп од Кољо (Drunk Flow)

  Младите рап артисти во последно време ја сваќаат суштината на уникатноста во рап играта. Од кога се изнаслушавме на многуте копии на постарите батковци со чест на исклучоци, младите емсиња конечно продираат и можеме да кажеме дека се дели квалитет од квантитетот. Таков е случајот на Кољо од групата...