Драјв бај еп 10 со Драш
Драјв бај еп 10 со Драш

Драјв бај еп 10 со Драш

Вечерва во Драјвбај со Драш-Графити цртач, за Кендо боите, илегалното и легалното, историјата на Македонските графити, кој прецртал врз кого и што значи Х да ти стави тајното друштво врз ѕидот, како се обежува ѕид-паралелата со мочање, и колку дизни можат да се сместат во Киндер Јајце и дали стикирањето е реално вредно колку троап, идентитетот на Бенкси и многу повеќе .

Петок во 19:19 на БлаБла ТВ.

Категории
Драјв Бај
2 Коментари на постот
 • eebest8 back
  9 January 2018 at 06:02

  “I like the helpful information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite certain I’ll learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!”

 • How do various GOTO a
  11 January 2018 at 04:01

  “Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that perfect balance” between user friendliness and appearance. I must say you have done a great job with this. Additionally, the blog loads very fast for me on Firefox. Exceptional Blog!””

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО