АПЕЛ ЗА ПОМОШ !!!

Дваесет и четири годишната Орнела Јордановска од мај 2013 година ја започна борбата со дијагностициран Morbus Hodkin – nodular sclerosis III-A, РАК НА ЛИМФНИ ЖЛЕЗДИ на клиниката за Хематологија во Скопје.

Последниве две години беше изложена на тешки цитостатски хемотерапии кои за жал не беа доволни за нејзино лекување.

Орнела треба ИТНО да започне терапија со лек Brentuximab кој ќе биде набавен од странство.

 МОЛИМЕ ЗА ПОМОШ, ЗА ХУМАНОСТ!

ДОНИРАЈТЕ ПАРИЧНИ СРЕДСТВА ЗА ДА И ПОМОГНЕМЕ НА МЛАДАТА ОРНЕЛА!

СМЕТКА ВО КАПИТАЛ БАНКА:

330100250570095 МКД – денарска

330140250570093 ЕУР – девизна

ДОНАЦИСКИ БРОЕВИ:

БРОЈ ЗА ДОНАЦИИ ВО ONE : 075 143 222

БРОЈ ЗА ДОНАЦИИ ВО VIP: 077 143 702

БРОЈ ЗА ДОНАЦИИ ВО Т-МОБИЛЕ: 070 143 153

Категории
Промо Бустање
Еден Коментар
 • click for more
  27 January 2018 at 17:06

  I simply want to mention I’m very new to blogs and actually enjoyed you’re web-site. More than likely I’m want to bookmark your site . You absolutely come with fantastic posts. Appreciate it for sharing your webpage.

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО