Артенштајн-настан за улична уметност

Артенштајн е настан кој претставува собир на улични уметници, аматери и ентузијасти со цел да ги нацртаат своите желби за урбаниот Франкенштајн – Скопје.

insajd

На настанот посетителите ќе имаат можност да ги нацртаат со спреј своите желби за градот на дел од таблите кои ќе бидат поставени.

Арт клубот на Младински образовен форум ве поканува на неколку часовно дружење на тема: „Што му фали на Скопје?“

Настанот започнува во 12 часот, пред Монтажната/мобилната галерија во Паркот на франкофонија.

Музичка поддршка: Радио МОФ

Категории
RelaxПромо Бустање
Еден Коментар
 • more
  27 January 2018 at 11:44

  I just want to tell you that I am new to weblog and definitely enjoyed you’re web page. Likely I’m planning to bookmark your blog . You actually come with exceptional writings. Many thanks for revealing your webpage.

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО