Бла Бла доделува гратиси за Funkshui NIGHT – вечер посветена на хип хоп

Funkshui NIGHT во соработка со Yegermaister и Urban Club MK, ви претставува вечер посветена на сите Хип Хоп мераклии и џумбушлии.
На 30.03.2017, во МКЦ ќе уживате во:
DJ Dimitri
20-00h FUNK SHUI B-BOY Competition- квалификации/регрутираме и наградуваме брејкденсери
1 Награда 3000 ден
2 Награда 2000 ден
3 Награда 1000 ден
Пријавување на ФБ ивент со купена карта и пост на омилена BREAK Dance песна.
21:00h – видео сет на DJ GOCE (S.A.F.)
22:00h- Специјален B-BOY/ Видео сет на LARIE 1 (Rus)
B-BOY Competiton Финале (4 најдобро избрани според реакцијата на публиката)
23:30h Специјален LIVE Showcase :
CHAIR CREW- TONYO San & KEMP feat DJ Dimitri
CENTO CREW- Vido & MRCI (Posledna 45ka) feat DJ Dimitri
00:00h – OPEN MIC Session!!!!!Сите МЦ-ја се поканети.
Картите купени за FUNKSHUI ивентот во МКЦ ќе бидат валидни на официјалното after party во Капан Ан.
(две забави во цена на една)
Облечете се FUNKY и спремете се за добра журка!!!
Бла Бла Телевизија доделува 10 карти за ивентот, за да ве избереме направите го следното:
like i share на статијата и ивентот преку FB, за да ви го видиме името во нотификациите, и во коментар ставете го вашето омилено break dance видео.
Добитниците ќе бидат објавени следниот викенд.
Се гледаме во МКЦ!

17440427_10154156131150448_314554830_n

 

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО