metallica-at-mercedes-benz-arena-by-ross-halfin

Металика се уште без датум за новиот албум

Тапанарот на Металика, Ларс Улрих зборуваше за списанието Ролинг Стоун за плановите на бендот во 2016 година, кои вклучуваат завршување на долгоочекуваното продолжение на “Death Magnetic” албумот од 2008 година.

Улрих откри дека бендот потроши околу девет месеци во работење на албумот, односно музиката за новиот албум.

Минатата година бендот напиша околу 20 нови песни за својот долгоочекуван десетти студиски албум, но се уште го немаат кажано датумот на издавање на новиот албум.

Сепак, според наведеното албумот најверојатно ќе излезе оваа година.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО