Отварање на БЛОК КЛУБ – ново диско по светски стандарди

Скопје побогато за уште едно диско по светски стандарди.Ноќниот клуб „Блок“ се отвори на 18 април ( сабота). Од менаџментот ветуваат различна програма 4 дена неделно.

На отварањето не забавуваа Encoure,  нов состав на македонските хип хоп диџеи и продуценти:

Дј Давор
Иван Пси
Скит Скитара

Клубот има капацитет од 800 гости, направен е според светски стандарди, а со македонски цени. Присутните гости во клубот ќе можат да уживаат во голем број бенефиции и изненадувања, тематски забави како и пијалоци по промотивни цени. Саботата ќе биде резервирана за хип хоп, четвртокот за мини концерти на големи ѕвезди, средата за студентите на 50 % попуст, а петокот за познати диџејски имиња од електронската сцена. Веќе се најавени неколку одлични забави во наредниот период, забави какви што Скопје имало некогаш, какви што оние кои се постари паметат дека се случувале во Т.Ц „Мавровка“.

Категории
Промо Бустање
Еден Коментар
 • why not find out more
  27 January 2018 at 14:02

  I just want to mention I’m all new to weblog and honestly loved your web page. Probably I’m going to bookmark your blog post . You amazingly come with outstanding posts. Bless you for revealing your blog site.

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО