ПМГ со слушачка промоција на албум

Вчера вечер во скопскиот локал Менада во Турската чаршија се одвиваше слушање на новиот 6ти албум по ред кој се вика #ExYou на македонскиот бенд ПМГ Колектив.

Насмеани лица , по некоја чашка алкохол и многу квалитетна музика. Првиот сингл што го најавува албумот #ExYou е песната „Ти си мојот свет“, за кој веќе има снимено видеозапис и можете да го погледнете на Јутјуб.

full1

Преполното кафуле беше доказ дека македонците знаат да препознаат убава музика и да уживаат во неа. Екипата на Бла бла телевизија беше на местото на злосторот и даде поддржка на ПМГ и го проследи настанот. Убава атмосфера која треба секој да ја почувствува. Доколку не сте биле дел од вчерашното лудило во Менада тогаш не пропуштајте ја концертната промоција на албумот на ПМГ на 16ти овој месец во Станица 26 , овој бенд има навистина што да ви покаже и да ви презентира и сигурни сме дека ќе уживате.

Категории
Промо Бустање
3 Коментари на постот
 • 610.hani.co.kr
  14 January 2018 at 05:51

  Greetings! I know this is somewhat off topic but I was wondering
  if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding
  one? Thanks a lot!

 • original site
  27 January 2018 at 11:13

  I simply want to tell you that I am just all new to weblog and actually loved this page. More than likely I’m likely to bookmark your blog post . You surely have fantastic articles and reviews. Kudos for sharing with us your web-site.

 • rotulos
  16 August 2018 at 03:41

  Very informative blog post.Much thanks again. Really Cool.

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО