ПМГ со слушачка промоција на албум

Вчера вечер во скопскиот локал Менада во Турската чаршија се одвиваше слушање на новиот 6ти албум по ред кој се вика #ExYou на македонскиот бенд ПМГ Колектив.

Насмеани лица , по некоја чашка алкохол и многу квалитетна музика. Првиот сингл што го најавува албумот #ExYou е песната „Ти си мојот свет“, за кој веќе има снимено видеозапис и можете да го погледнете на Јутјуб.

full1

Преполното кафуле беше доказ дека македонците знаат да препознаат убава музика и да уживаат во неа. Екипата на Бла бла телевизија беше на местото на злосторот и даде поддржка на ПМГ и го проследи настанот. Убава атмосфера која треба секој да ја почувствува. Доколку не сте биле дел од вчерашното лудило во Менада тогаш не пропуштајте ја концертната промоција на албумот на ПМГ на 16ти овој месец во Станица 26 , овој бенд има навистина што да ви покаже и да ви презентира и сигурни сме дека ќе уживате.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО