BLACKSTREET & КАЈМАКОВСКИ НА ЕВРОВИЗИЈА?!?

Македонскиот претставник на Евровизија за оваа година-Даниел Кајмакоски доби засилување од BlackStreet aka MERJ! Култните рнб вокалисти ќе му бидат вокална придружба на нашиот Даниел на 19 Мај-во Виена.

 

MERJ се музички ветерани со над 20 годишно искуство, и веруваме дека нивниот придонес ќе помогне за нашиот Даниел да дојде до подобар пласман за нашата држава.

Даниел соработуваше и претходно со групата во песната Carry the Flame

Напред Даниел, No Diggidy!

 

Категории
Промо Бустање
Еден Коментар
 • Read More Here
  27 January 2018 at 14:38

  I just want to say I am beginner to blogging and seriously liked you’re page. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog post . You definitely have outstanding articles and reviews. Thanks a lot for sharing with us your blog.

 • Напиши Одговор

  *

  *

  ПОВРЗАНО