Bring the Spring and Sing That Swing

The Planktons е бенд кој постои веќе две години. Го сочинуваат тројца момци од Скопје кои работат на својот прв студиски албум, чија промоција ќе се случи оваа година. Зад себе имаат едно EP издание насловено “El Plancton”.
17796728_1472584856126486_2471785240849341818_n
https://www.facebook.com/theplanktons.mk/

Членови: Кристијан Караџовски (гитара), Дарко Поповски (бас) и Марко Трендафиловски (тапани).

Iluzija, кратовски панк-рок бенд кои летовo ќе го издадат својот прв студиски албум. Моментално работат на истиот.
Членови: Дарио Арсовски (бас), Младен Спировски (вокал и гитара) и Марко Трендафиловски (тапани).

https://www.facebook.com/ИлузијА-1793405050929054/?notif_t=fbpage_fan_invite&notif_id=1491307185975858

Дојдете и чујте. И играјте.
Се гледаме.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО