Judas priest најавува нов студиски албум

Фронтменот на легендарниот хеви метал бенд Judas priest, Роб Халфорд, неодамна даде интервју за радио емисија во кое откри неколку детали во врска со плановите на бендот во блиска иднина.
Тој наведе дека бендот наскоро ќе го започне процесот на пишување на новиот материјал за нов албум, кој се уште нема име, а би требало да излезе во првата половина на 2017 година.

2

Бендот беше пред само неколку дена објави CD + DVD / Blu-ray издание со наслов „Battle Cry“ кој е ретроспектива на последната турнеја која се состои од 130 настапи во 33 земји.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО