Камбекот на De La Soul

Легендарната хип-хоп група De La Soul ќе го издаде својот прв албум после 12 години, со наслов “And the Anonymous Nobody.” Албумот е снимен со користење на бенд во живо.
Албумот доаѓа по успешната Kickstarter кампања каде собрале 110.000 $.

Во самиот албум ќе настапат голем број гости, меѓу кои, Дејмон Албарн, Ашер, Снуп Дог, Џил Скот, Пит Рок, Естел, Roc Марчиано и Џастин Хокинс.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО