Промоција на албумот на Smut – “Тие Се Насекаде“

Македонскиот метал-кор бенд Smut по точно 5 години работа на новиот материјал, на 09.05, го претставија својот нов албум наречен „Тие Се Насекаде“, во просториите на „Password Place“ (ex JUICY bar).

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО

 • Промоција на Македонска Рок Енциклопедија

  Промоција на Македонска Рок Енциклопедија на 08.05.2018 во МКЦ. Македонска РОК Енциклопедија (1963 – 2018) – ПРВ ТОМ Издавач: Corpus Delicti Records Приредувач на Енциклопедијата: Тошо Филиповски Тираж: 1000...
 • Концерт на The Toasters во МКЦ

  Концерт на The Toasters во МКЦ, 05.05.2018. Легендарните The Toasters (New York) се претставници на third wave SKA движењето. Преку 15ина студиски албуми, безброј лајв албуми и компилации од...
 • ROCK FEST 2018 МКЦ

  Од 27-29.04 во МКЦ се одржа уште еден Рок Фест. Во натпреварувачката вечер силите ги одмерија петте бендови: „Саундвејвс“ од Битола и скопските „Фикшн“, „Антарт“, „Конспираси“ и „Метаноја“. Додека...
 • 11 години Conquering Lion

  Концертен настап во клубот Станица 26, Скопје на 5-ти (Четврток) Април 2018, по повод 11 години Conquering Lion....