THE PROTAGONIST ОБЈАВУВААТ НОВ СИНГЛ/ВИДЕО: “MONO MANIAC”

The Protagonist, еден пд најпрогресивните бендови, по издавање на семи-концептуалниот деби албум “No Exit Museum”,продолжува понатаму со работа на нивниот нов албум наречен “Absolute Attitude”.

По објавата на првиот сингл “Love Stream“, од новиот албум, кој беше промовиран и на каналот на МТВ Адриа, бендот го објавува новиот, втор сингл и видео запис за “MONO MANIAC”.

Финалниот микс и мастеринг за песната е изработен од познатиот британски саунд инженер Simon Heyworth (Nick Cave, King Crimson, Goldfrapp, Mike Oldfield, Ennio Morricone). Видеото е снимено во Кино Милениум, во Скопје, во комплетна изработна на бендот.

Music:
The Protagonist
Lyrics:
R.S.Rush
Produced by:
The Protagonist
Mix & Mastering:
Simon Heyworth (SuperAudioMastering-Devon/UK)
Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО