Tribute концерт за легендарниот хеви метал бенд Iron Maiden

Во младинскиот културен центар (МКЦ) на 22ри овој месец со почеток во 20 часот ке се оддржи tribute концерт за легендарниот хеви метал бенд Iron Maiden.

Изведувачи на овој концерт ке бидат: Даниел Петровски – Балтик на вокали , Горан Станкович – Црни, Бобан Василевски од Нон стоп на гитара, Дамјан Јанев на гитара , Златко Михајловски – Бумбар на тапани. Доколку сакате да бидете дел од овој концерт кој е посветен на бенд од светски размери и доколку сте љубители на ваква музика тогаш дефинитивно не смеете да го пропуштите ова. Се што треба да нарпавите е да одите еден час пред почетокот на настанот шо значи да одите у билетарата на МКЦ да купите билет кој чини 150 денари да испушите 3-4 цигари  , таман ќе си направите муабет со луѓе од ваш калибар и ќе помине 1 час и фино лепо ќе си влезете на концертот и ќе уживате.

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО