YÖU “пеat блуз” на својот деби-албум

YÖU, млад screamo/post-hardcore бенд од Скопје, го издаде својот прв албум под име “We sing the blues“.

YÖU се основани во 2015 година, а членови на бендот се: Марко Крстевски (гитара, вокали), Мартин Митевски (бас, вокал) и Tejka Васиљевиќ (тапани).

Албумот “We sing the blues…” е снимен во студиото Алшар. Продукцијата ја потшишува Ивица Јанкуловски, а албумот можете да го сибнете бесплатно од Bandcamp страницата на бендот.

Синглот “Lost love” можете да го слушнете подолу:

15390935_1758772131112810_8192569175489972629_n

Категории
Промо Бустање

ПОВРЗАНО